Detská aromalekárnička

- 5% AKCIA
Vek dieťaťa:
Do 2 rokov1 0.000
Od 2 rokov1 0.000
Výrobca: Ellinor
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: SET006
Dostupnosť: skladom 2 Ks
61.47 Ks
Pôvodná cena 64.70, Zľava 5 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Detská aromalekárnička

Pre deti chceme len to najlepšie, preto sme do detskej aromalekárničky zvolili jemnejšie formy esencii, ktoré sú vysoko účinné, ale pre deti bezpečné. Deti sú senzibilnejšie a účinok oleja ma rýchlejší účinok. Ku každému setu odporúčame použiť základný olej na riedenie esenciálnych olejov (u detí mandľový alebo marhuľový olej).  Oleje, ktoré sú už v jojobovom oleji, nie je nutné riediť.

Set obsahuje:

Harmanček:

  • Pre deti do 2 rokov Harmanček rímsky v jojobe 5ml

Uvoľňuje napätie, je protizápalový. Je účinný pri astme, bronchitíde a cystitíde. Znižuje horúčku, podporuje potenie, napomáha tráveniu. Harmanček je často predpisovaný pri bolestiach hlavy, ucha, migréne, dolnej časti chrbta, pečene, sleziny (prekrvenie sleziny, žltačka, chudokrvnosť), menštruačných kŕčoch, k vyvolaniu menštruácie, pri reumatických bolestiach, hemeroidoch a vaginálnych zápaloch (sedacie kúpele). Pomáha pri močových kameňoch a často sa odporúča v prípade zápalu obličkovej panvičky alebo močovodu vyvolaného kameňmi. Vhodný na ekzémy, alergie a psoriázu. Olej z neho pôsobí ako antialergén a ako celkovo utišujúci prostriedok. Pôsobí antidepresívne, skľudňuje, uľahčuje pôrod. Dá sa úspešne použiť proti bolestiam pri prerezávaní zúbkov aj pri kolike. Zvyšuje imunitu podporením tvorby bielych krviniek. Na duševnej úrovni pomáha prijať a transformovať („stráviť“) náročné životné situácie. Je vynikajúci aj pre liečbu detí. Pre svoju jemnosť je vhodný v tehotenstve a pre malé deti.
Viac informácií tu. 

  • Pre deti od 2 rokov Harmanček modrý v jojobe 5ml

Z harmančeku sa extrahuje predovšetkým esenciálny hojivý olej, ktorého hlavnou zložkou je azulén. Odporúča sa pri rôzných zápalových stavoch ako je zápal nechtového lôžka, dermatitída, popáleniny, gastritída, hnačka (pomáha obnoviť rovnováhu črevných mikroorganizmov). Pri zápale spojiviek postačí priložiť tampón namočený vo vychladenom odvare z harmančeku. Je účinný pri astme, bronchitíde a cystitíde. Znižuje horúčku, podporuje potenie, napomáha tráveniu. Harmanček je často predpisovaný pri bolestiach hlavy, ucha, migréne, dolnej časti chrbta, pečene, sleziny (prekrvenie sleziny, žltačka, chudokrvnosť), menštruačných kŕčoch, k vyvolaniu menštruácie, pri reumatických bolestiach, hemeroidoch a vaginálnych zápaloch (sedacie kúpele). Pomáha pri močových kameňoch a často sa odporúča v prípade zápalu obličkovej panvičky alebo močovodu vyvolaného kameňmi. Vhodný na ekzémy, alergie a psoriázu. Olej z neho pôsobí ako antialergén a ako celkovo utišujúci prostriedok. Pôsobí antidepresívne, skľudňuje, uľahčuje pôrod. Dá sa úspešne použiť proti bolestiam pri prerezávaní zúbkov aj pri kolike. Zvyšuje imunitu podporením tvorby bielych krviniek. Na duševnej úrovni pomáha prijať a transformovať („stráviť“) náročné životné situácie. Je vynikajúci aj pre liečbu detí.
Viac informácií tu.

Mandarínka (červená) 10 ml:

Vhodný olej pre uvoľnenie napätia, proti melanchólii a smútku. Ochraňuje a povzbudzuje srdce a cievny systém. Prináša pocit bezpečia a radosti. Je to psychický stimulant. Osviežuje a uvoľňuje. Pôsobí proti svalovým kŕčom a bolestiam hlavy. Ochladzujúci účinok oleja môžeme využiť pri teplotách, na zábaly, obklady a kúpele.
Viac informácií tu.

Eukalyptus radiata BIO 5 ml:

Je dobrý na všetky pľúcne problémy, pre vykašliavanie (ako expektorans) a na rozpúšťanie hlienu. Chladí zdurené sliznice a spriechodňuje dýchacie cesty. Je účinný pri zápale dutín, bolestiach v krku, pôsobí antisepticky na rany a pri porezaní. 2% emulzia v spreji sa dá využiť k znižovaniu počtu baktérií (napr. stafylokoku) vo vzduchu. Pôsobí proti niektorým vírusom (vhodný napr. pri osýpkach, šarlachu, herpesových infekciách). Znižuje horúčku. Je to analgetikum, posilňuje pri vyčerpaní, podporuje koncentráciu, znižuje bolesť hlavy, používa sa pri migréne. Využíva sa proti hnačkám aj proti zápche. Zbavuje črevá parazitov. Napomáha pri hojení popálenín, poranení, jaziev, krvácaní, lieči reumatizmus. Stimuluje srdečnú činnosť, znižuje hladinu krvného cukru, podporuje vylučovanie moču, má slabé estrogénne účinky. Dobrý repelent. V duševnej úrovni prináša pocit čistoty, odľahčenia. Pre svoju jemnú vôňu je Eukalyptus radiata BIO vhodný v tehotenstve a pre malé deti.
Viac informácií tu.

Ravintsara BIO 5 ml:

Tento olej je vynikajúci pri zápalovej nádche. Asi z 50% obsahuje zložky ako eukalyptus a pomáha teda schladiť zdurené sliznice a rozpúšťa hlieny. Z druhých 50% obsahuje zložky, ktoré pôsobia ako prírodné antibiotikum. Čistí zápalové procesy v tele. Pre svoju jemnosť je Ravintsara BIO vhodná počas tehotenstva aj pre malé deti.
Viac informácií tu.

Mäta kučeravá 10 ml:

Má veľmi podobné účinky ako mäta pieporná, ale je jemnejšia a vhodnejšia najmä pre malé alebo veľmi citlivé deti.
Viac informácií tu.

Santal v jojobe 10 ml:

Silica s názvom santalové drevo má výrazné účinky na rozmnožovaciu, močovú a dýchaciu sústavu. Často se používa pri chronických zápaloch týchto orgánov (sedacie kúpele alebo potieranie). Pôsobí proti streptokokom a stafylokoku aureu, a preto je vhodný na mnoho typov bolesti v krku (laryngitída, kašeľ, strata hlasu, chrapot). Uplatní sa pri tráviacich problémoch (kolika, gastritída, zápal žlčníku). Známe sú jeho blahodárne účinky na pokožku (suchá, dehydrovaná pleť, svrbenie a zápaly kůže, suché ekzémy a najmä akné u dospievajúcich detí). Santalové drevo stimuluje činnosť sleziny, a tým aj produkciu bielych krviniek. Účinkuje na bolesti chrbta súvisiace s obličkami a nadobličkami. Má významné antidepresívne, meditatívne a afrodiziakálne účinky. Dáva silu a slúži ako vynikajúca vzpruha pre tých, ktorí sa cítia oslabení a preťažení.
Viac informácií tu.

Levanduľa úzkolistá 10 ml:

Je jemný regeneračný olej, účinný na psychiku, telo aj emócie. Je to povzbudzujúcí prostriedok pre celé telo, stimuluje obnovu buniek. Levanduľa je mimoriadne účinná pri popáleninách. Skľudňuje kožu po uštipnutí hmyzom a popáleninách od žihľavy. Môže sa použiť aj neriedená. Je výborným prírodným repelentom. Pomáha pri kožných onemocneniach, vredoch, žalúdočných vredoch a poraneniach. Levanduľa je vhodná ako sedatívum pri psychických a citových problémoch. Pomáha mierniť bolesti pôsobením cez myseľ (migrény, bolesti hlavy). Ukľudňuje nervy, zmierňuje depresie. Uvoľňuje napätie pri bolestivej alebo nepravidelnej menštruácii. Používa sa ako tonikum, prostriedok proti plynatosti, k dezinfekcii. Podporuje dobrý spánok. Levanduľa nie je vhodná pre ľudí s kriticky nízkym krvným tlakom, pretože krvný tlak veľmi účinne znižuje. Preto sa ju nedoporučuje používať ani v prvých troch mesiacoch tehotenstva. Pre svoju jemnosť sa hodí vo vyššom štádiu tehotenstva a pre bábätká. Má zosilnený účinok najmä na psychickú rovinu osobnosti.
Viac informácií tu.