Bylinná vaginálna napárka

Ženská bylinná napárka je krásnou technikou starostlivosti o ženské zdravie. Aby však bola účinná, musí byť v prvom rade bezpečná. Každá žena je iná, odlišujeme sa vekom, telesnou stavbou aj zdravotným stavom. Každá vnímame inak svoju periódu a svoje telo. A to všetko sa odráža v type naparovacej kúry. Nie každej žene teda bude vyhovovať nižšiepopísaný univerzálny postup, je možné spoločne vymyslieť aj iné schéma napárky.

Ak sa chystáš na svoju prvú vaginálnu napárku, odporúčam ti na úvod skrátiť čas na 10min. Skrátenie je tiež vhodné pre ženy s nadbytkom tepla, ktoré sa v noci potia, mávajú návaly tepla, sklon k samovoľnému krvácaniu alebo sú náchylné na infekcie akéhokoľvek druhu. Jemnú napárku odporúčam tiež ženám so skráteným menštruačným cyklom (menej ako 28 dní), krvácaním mimo periódu, so zavedeným vnútromaternicovým telieskom, či mladším ako 13 rokov. Ak však k takýmto ženám nepatríš, môžeš si čas nad bylinnou parou predĺžiť na 20-30min a pokračovať podľa univerzálneho postupu. Dopraj si starostlivosť a uži si príjemné chvíle pre svoje zdravie, či len tak relaxuj.

Univerzálny postup:

Odváž si dávku usušených byliniek (28g). Nachystaj si pomôcku na naparovanie, 2-3 deky a obuj si teplé ponožky. Do 2l vriacej vody vlož bylinky a var ich pod pokrievkou asi 10min. Potom vypni ohrev a nechaj bylinky ešte 5-10min luhovať pod pokrievkou na mieste, ktoré už zospodu nesála teplo. Nezabudni si v duchu pripomenúť zámer, s ktorým si sa do napárky pustila. Pusti si príjemnú hudbu, zatemni závesy, zapáľ sviečky, skrátka, sprav si pohodlie.

Presuň hrniec (už bez pokrievky) pod naparovaciu pomôcku a sadni si na ňu bez spodného prádla. Ak budeš mať pocit, že pary sú príliš horúce a teplota ti nie je príjemná, vráť na hrniec pokrievku a počkaj chvíľu, pokiaľ ti nebude teplota vyhovovať. Keď sa pohodlne usadíš, zabaľ sa do diek - jednu spredu, druhú zozadu, poriadne utesniť, aby para neunikala von. Ak potrebuješ ešte viac tepla, tretiu deku prehoď cez seba. Nezabudni na ponožky, aby ti nebolo zima od nôh. Počas naparovania, ktoré trvá 20-30min (v prípade, ak sa ťa netýka jemnejšia 10min napárka) sa sústreď na svoje reprodukčné orgány alebo iné miesta v tele, ktoré potrebujú uvoľniť. Ponor sa do seba, relaxuj, medituj, alebo len skrátka buď v prítomnosti sama so sebou.

Po ukončení napárky si aspoň na 40min ľahni do tepla a vedome si užívaj pocit príjemného prehriatia. Nakoniec, kľudne až ráno, vráť s poďakovaním bylinky zemi.

Prosím, buď k sebe trpezlivá a láskavá. Dopraj si naparovanie v pravidelných intervaloch, či už v rámci očistnej kúry, alebo aspoň raz týždenne alebo mesačne. Nečakaj, že sa ti okamžite po prvom naparovaní vyriešia tvoje problémy. Bylinná napárka nevie robiť zázraky, tvoje rozhodnutie však áno.

Upozornenie: Naparovacia procedúra nenahrádza lekársku starostlivosť a jej vykonávanie je výlučne na vlastnú zodpovednosť.

Filter
Cena