Aromalekárnička na cesty

- 5% AKCIA
Výrobca: Ellinor
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: SET005
Dostupnosť: skladom 3 Ks
29.36 Ks
Pôvodná cena 30.90, Zľava 5 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Aromalekárnička na cesty

Štvoricu našich olejov budete mať krásne spolu pri každej ceste a nič vás nezaskočí. Ideálne aj ako darček.

Set obsahuje:

Levanduľa úzkolistá 10 ml:

Je jemný regeneračný olej, účinný na psychiku, telo aj emócie. Je to povzbudzujúcí prostriedok pre celé telo, stimuluje obnovu buniek. Levanduľa je mimoriadne účinná pri popáleninách. Skľudňuje kožu po uštipnutí hmyzom a popáleninách od žihľavy. Môže sa použiť aj neriedená. Je výborným prírodným repelentom. Pomáha pri kožných onemocneniach, vredoch, žalúdočných vredoch a poraneniach. Levanduľa je vhodná ako sedatívum pri psychických a citových problémoch. Pomáha mierniť bolesti pôsobením cez myseľ (migrény, bolesti hlavy). Ukľudňuje nervy, zmierňuje depresie. Uvoľňuje napätie pri bolestivej alebo nepravidelnej menštruácii. Používa sa ako tonikum, prostriedok proti plynatosti, k dezinfekcii. Podporuje dobrý spánok. Levanduľa nie je vhodná pre ľudí s kriticky nízkym krvným tlakom, pretože krvný tlak veľmi účinne znižuje. Preto se ju nedoporučuje používať ani v prvých troch mesiacoch tehotenstva. Pre svoju jemnosť sa hodí vo vyššom štádiu tehotenstva a pre bábätká. Má zosilnený účinok najmä na psychickú rovinu osobnosti.
Viac informácií tu.

Tea tree extra 10 ml:

Pôsobí vysoko antisepticky a fungicídne – výborný pre potieranie infekcií, zvlášť hubovitých ako sú pliesne na nohách a afty. Používa sa na najrôznejšie zápaly (močových ciest, vaginálne, zápaly v ústach), pri bronchitídach, pri infekciách horných a dolných dýchacích ciest (v akútnych prípadoch prehltneme 2–3 kvapky rozpustené v mede a vo vode, u detí do 10 rokov natrieme na krk). Je vynikajúci na vonkajšie použitie pri bolestiach uší, oparoch, bradaviciach, kožných alergiách, popáleninách aj na dezinfekciu a podporu hojenia otvorených rán (potierame okolo). Vhodný je proti lupinám, svrbeniu vlasovej pokožky, akné, bolestiam zubov, poštípnutiam hmyzom a žihadlám, omrzlinám, bolestiam svalov, artritickým bolestiam aj proti všiam a kliešťom. Môže se použiť aj neriedený. Funguje ako prírodné antibiotikum. Pre dojčatá a deti do 3 rokov sú vhodné jemnejšie formy čajovníku, dostupné pod názvami Manuka alebo Ravintsara.
Viac informácií tu.

Citrón 10 ml:

Aktivuje imunitný systém, pôsobí antisepticky a antibakteriálne (dá sa využiť pri infekcii dýchacích ciest, angíne, katare, laryngitíde, bolesti v krku, nachladnutí). Vzhľadom k vysokému obsahu limomenu pomáhá rozpúšťať kamene v obličkách a žlčníku. Znižuje krvný tlak, je vhodný pri arterioskleróze. Povzbuzuje trávenie. Je osviežujúci, pôsobí ako nervový stimulant. Znižuje bolesť hlavy, čistí myseľ, rozradostňuje. Dá sa použiť na bradavice, omrzliny, opary. Podporuje tvorbu bielych krvinek, osviežuje vzduch. Pomáha znížiť hladiny toxínov v tele, povzbudzuje lymfatický systém. Prečisťuje aj naše emócie, predovšetkým od vonkajších a vnútorných tlakov a manipulácie.
Viac informácií tu.

Mäta pieporná 10 ml:

Je to silný olej. Musí sa používať veľmi opatrne (nepoužívať v tehotenstve). Veľmi účinne posilňuje žalúdok – proti nevoľnosti pri cestovaní, hnačkách, zlému tráveniu a ďalším žalúdočným a tráviacim problémom. Prečisťuje a osviežuje myseľ. Hrejivé účinky mäty môžu stimulovať a čistiť. Používa sa pri nachladnutí, bronchitíde, kašli, chrípke, upchaní a zápaloch dutín, vyvoláva potenie. Je vhodná pri prehriati aj prechladnutí. Povzbudzuje mozgovú činnosť pri slabosti, únave. Vo forme studeného obkladu tíši bolesti hlavy. Celkovo osviežuje a stimuluje. Pre svoju silu je vhodná pre deti až od piatich rokov.
Viac informácií tu.