Rodinná aromalekárnička

- 5% AKCIA
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: skladom 2 Ks
50.64 Ks
Pôvodná cena 53.30, Zľava 5 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Rodinná aromalekárnička

Základné esenciálne oleje, ktoré využijete počas celého roka. Sú vynikajúcou pomocou pri bežných  problémoch ako nádcha, kašeľ, bolesť hlavy, horúčka, uštipnutie hmyzom a pod.

Set obsahuje:

Eukalyptus austrálsky 10 ml:

Je dobrý na všetky pľúcne problémy, pre vykašliavanie (ako expektorans) a na rozpúšťanie hlienu. Chladí zdurené sliznice a spriechodňuje dýchacie cesty. Je účinný pri zápale dutín, bolestiach v krku, pôsobí antisepticky na rany a pri porezaní. 2% emulzia v spreji sa dá využiť k znižovaniu počtu baktérií (napr. stafylokoku) vo vzduchu. Pôsobí proti niektorým vírusom (vhodný napr. pri spalnienkách, spále, herpesových infekciách). Znižuje horúčku. Je to analgetikum, posilňuje pri vyčerpaní, podporuje koncentráciu, znižuje bolesť hlavy, používa se pri migréne. Využíva sa proti hnačkám aj proti zápche. Zbavuje črevá parazitov. Napomáha pri hojení popálenín, poranení, jaziev, krvácaní, lieči reumatizmus. Stimuluje srdečnú činnosť, znižuje hladinu krvného cukru, podporuje vylučovanie moču, má slabé estrogénne účinky. Dobrý repelent. V duševnej úrovni prináša pocit čistoty, odľahčenia.
Viac informácií tu.

Citrón 10 ml:

Aktivuje imunitný systém, pôsobí antisepticky a antibakteriálne (dá sa využiť pri infekcii dýchacích ciest, angíne, katare, laryngitíde, bolesti v krku, nachladnutí). Vzhľadom k vysokému obsahu limomenu pomáhá rozpúšťať kamene v obličkách a žlčníku. Znižuje krvný tlak, je vhodný pri arterioskleróze. Povzbuzuje trávenie. Je osviežujúci, pôsobí ako nervový stimulant. Znižuje bolesť hlavy, čistí myseľ, rozradostňuje. Dá sa použiť na bradavice, omrzliny, opary. Podporuje tvorbu bielych krvinek, osviežuje vzduch. Pomáha znížiť hladiny toxínov v tele, povzbudzuje lymfatický systém. Prečisťuje aj naše emócie, predovšetkým od vonkajších a vnútorných tlakov a manipulácie.
Viac informácií tu.

Santal v jojobe 10 ml:

Silica s názvom santalové drevo má výrazné účinky na rozmnožovaciu, močovú a dýchaciu sústavu. Často se používa pri chronických zápaloch týchto orgánov (sedacie kúpele alebo potieranie). Pôsobí proti streptokokom a stafylokoku aureu, a preto je vhodný na mnoho typov bolesti v krku (laryngitída, kašeľ, strata hlasu, chrapot). Uplatní sa pri tráviacich problémoch (kolika, gastritída, zápal žlčníku). Známe sú jeho blahodárne účinky na pokožku (suchá, dehydrovaná pleť, svrbenie a zápaly kůže, suché ekzémy a najmä akné u dospievajúcich detí). Santalové drevo stimuluje činnosť sleziny, a tým aj produkciu bielych krviniek. Účinkuje na bolesti chrbta súvisiace s obličkami a nadobličkami. Má významné antidepresívne, meditatívne a afrodiziakálne účinky. Dáva silu a slúži ako vynikajúca vzpruha pre tých, ktorí sa cítia oslabení a preťažení.
Viac informácií tu.

Mäta pieporná 10 ml:

Je to silný olej. Musí sa používať veľmi opatrne (nepoužívať v tehotenstve). Veľmi účinne posilňuje žalúdok – proti nevoľnosti pri cestovaní, hnačkách, zlému tráveniu a ďalším žalúdočným a tráviacim problémom. Prečisťuje a osviežuje myseľ. Hrejivé účinky mäty môžu stimulovať a čistiť. Používa sa pri nachladnutí, bronchitíde, kašli, chrípke, upchaní a zápaloch dutín, vyvoláva potenie. Je vhodná pri prehriati aj prechladnutí. Povzbudzuje mozgovú činnosť pri slabosti, únave. Vo forme studeného obkladu tíši bolesti hlavy. Celkovo osviežuje a stimuluje. Pre svoju silu je vhodná pre deti až od piatich rokov.
Viac informácií tu.

Tea tree extra 10 ml:

Pôsobí vysoko antisepticky a fungicídne – výborný pre potieranie infekcií, zvlášť hubovitých ako sú pliesne na nohách a afty. Používa sa na najrôznejšie zápaly (močových ciest, vaginálne, zápaly v ústach), pri bronchitídach, pri infekciách horných a dolných dýchacích ciest (v akútnych prípadoch prehltneme 2–3 kvapky rozpustené v mede a vo vode, u detí do 10 rokov natrieme na krk). Je vynikajúci na vonkajšie použitie pri bolestiach uší, oparoch, bradaviciach, kožných alergiách, popáleninách aj na dezinfekciu a podporu hojenia otvorených rán (potierame okolo). Vhodný je proti lupinám, svrbeniu vlasovej pokožky, akné, bolestiam zubov, poštípnutiam hmyzom a žihadlám, omrzlinám, bolestiam svalov, artritickým bolestiam aj proti všiam a kliešťom. Môže se použiť aj neriedený. Funguje ako prírodné antibiotikum. Pre dojčatá a deti do 3 rokov sú vhodné jemnejšie formy čajovníku, dostupné pod názvami Manuka alebo Ravintsara.
Viac informácií tu.

Levanduľa úzkolistá 10 ml:

Je jemný regeneračný olej, účinný na psychiku, telo aj emócie. Je to povzbudzujúcí prostriedok pre celé telo, stimuluje obnovu buniek. Levanduľa je mimoriadne účinná pri popáleninách. Skľudňuje kožu po uštipnutí hmyzom a popáleninách od žihľavy. Môže sa použiť aj neriedená. Je výborným prírodným repelentom. Pomáha pri kožných onemocneniach, vredoch, žalúdočných vredoch a poraneniach. Levanduľa je vhodná ako sedatívum pri psychických a citových problémoch. Pomáha mierniť bolesti pôsobením cez myseľ (migrény, bolesti hlavy). Ukľudňuje nervy, zmierňuje depresie. Uvoľňuje napätie pri bolestivej alebo nepravidelnej menštruácii. Používa sa ako tonikum, prostriedok proti plynatosti, k dezinfekcii. Podporuje dobrý spánok. Levanduľa nie je vhodná pre ľudí s kriticky nízkym krvným tlakom, pretože krvný tlak veľmi účinne znižuje. Preto se ju nedoporučuje používať ani v prvých troch mesiacoch tehotenstva. Pre svoju jemnosť sa hodí vo vyššom štádiu tehotenstva a pre bábätká. Má zosilnený účinok najmä na psychickú rovinu osobnosti.
Viac informácií tu.